Kompozycja w naczyniu/ kenzan – LATO

8 godzin | 2 miejsc

1 sierpnia 2021

Poziom zaawansowania: 

Kurs jednodniowy: 01.08.2021 (niedziela)

Zalecamy realizować po kursie “Elementy kompozycji – kolor i kształt”.

Trzeci kurs z kategorii ABC przygotowujący Cię do pracy z kwiatami. Pracę rozpoczniemy od wspólnego ścinania kwiatów, ich odpowiedniego kondycjonowania i przygotowania do tworzenia kompozycji. 

Zainspirowani estetyką i techniką Constance Spry chcemy podzielić się z Wami miłością do ponadczasowego stylu aranżowania roślin i naturalistycznych kompozycji kwiatowych. 

Podczas warsztatów pokażemy jak zrobić kompozycje w naczyniu, z najpiękniejszych sezonowych roślin. Wiedza zdobyta na kursie “Elementy kompozycji – kolor i kształt” pozwolą Wam stworzyć kompozycje kwiatowe z większą swobodą. Chcemy uwrażliwić Was na piękno kwiatów i nauczyć szacunku do używanego materiału roślinnego. Na kursie poznacie technikę montażu kwiatów w kenzanie, co pozwoli Wam na osiągnięcie większej swobody. Na każdym kursie pracujemy na sezonowych kwiatach z naszej bio- farmy oraz od naszych najlepszych dostawców z Europy. 

Pamiętaj, że każdy kurs zaczyna się punktualnie, dlatego niezbędne jest wcześniejsze zaplanowanie dojazdu. Zabierz solidne buty i wygodne ubrania, żeby czuć się swobodnie. Przez cały dzień serwujemy do picia wodę, kawę i herbatę. Jeśli jesteś wegetarianinem – poinformuj nas o tym wcześniej, ponieważ na każdym kursie siadamy do wspólnego obiadu. 

Na każdego kursanta czeka wcześniej przygotowane samodzielne stanowisko pracy, komplet narzędzi, fartuch oraz konspekt z kursu. W trakcie przerw rozmawiamy o kwiatach i oprowadzamy po farmie. Pod koniec kursu uwieczniamy nasze prace na zdjęciach. Zajęcia kończymy wręczeniem certyfikatu udziału w naszym kursie i wspólną fotografią. Konspekty, pakiet startowy i aranżacje kwiatowe zabieracie ze sobą. Cena kursu obejmuje zaprojektowane przez nas, wyjątkowe naczynie, w których ułożycie swe kompozycje oraz wysokiej jakości kenzan.

Prowadzący: Łukasz Marcinkowski, Radek Berent

Miejsce: Farma KWIATY&MIUT (30km od Poznania)

 • 10.00 - 10.30 przywitanie
  Brak części w tej sekcji
 • 10.30 - 11.30 cięcie kwiatów / ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 11.30 - 12.30 kondycjonowanie / ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 12.30 - 13.30 metody mocowania w kenzanie/ wykład
  Brak części w tej sekcji
 • 13.30 - 14.30 obiad
  Brak części w tej sekcji
 • 14.30 - 15.30 kompozycja kwiatowa/ pokaz
  Brak części w tej sekcji
 • 15.30 - 18.30 układanie kompozycji w naczyniu/ ćwiczenia + korekta
  Brak części w tej sekcji
 • 18.30 - 19:00 pożegnanie
  Brak części w tej sekcji

Nauczyciel

sekretariat

1 250 zł

Skomentuj