Kompozycja niderlandzka OBFITOŚĆ A

8 godzin | 1 miejsc

11 września 2020

Zabierzemy Was do świata niderlandzkich mistrzów malarstwa, by przekazać idee martwych natur kwiatowych, a następnie wspólnie stworzymy żywe obrazy. Te zajęcia zainspirują Was do tworzenia kompozycji z kwiatów w najpiękniejszej porze roku jaką jest jesień. Malarstwo okresu Niderlandów inspirowało

i inspiruje florystów na całym świecie.

Podczas zajęć pokażemy, jak stworzyć kompozycje naśladującą te obrazy. Danuta Horoszko zabierze nas w podróż w czasie, aby wyjaśnić tajniki historii sztuki ukryte w malarstwie kwiatowych martwych natur. Scenografia i atrybuty z tamtych czasów pozwolą nam na stworzenie żywych obrazów. Chcemy uwrażliwić Was na piękno kwiatów i nauczyć szacunku do używanego materiału roślinnego. Na kursie poznacie technikę układania kwiatów w koszyczkach z mchem i elementy montażu. Technika daje Wam swobodę działania, a nie ogranicza. Na każdym kursie pracujemy na aktualnych sezonowych kwiatach z naszej bio- farmy. Zobacz na naszym blogu ubiegłoroczne zajęcia. Dla każdego kursanta mamy samodzielne stanowisko, naczynie do układania, komplet narzędzi, fartuch, konspekt z kursu, do picia wodę, kawę i herbatę.W połowie kursu jemy wspólny obiad w sadzie, jeżeli pogoda na to pozwoli. W trakcie godzinnej przerwy rozmawiamy o kwiatach i oprowadzamy po farmie.

Prosimy o nie spóźnianie się, gdyż zajęcia zaczynają się punktualnie o 10.00. Pamiętajcie jesteśmy na wsi. Ubranie nieformalne mile widziane + kalosze na wszelki wypadek. Zabierzcie też ciepłą bluzę lub sweter. Pod koniec kursu tworzymy scenografie dla kompozycji kwiatowych i uwieczniamy je na zdjęciu. Zajęcia kończymy wręczeniem certyfikatu udziału w naszym kursie i wspólną fotografią. Konspekty, pakiet startowy i aranżacje kwiatowe zabieracie ze sobą.

 

Osoby które chcą zakupić kwiaty z naszej farmy prosimy o wcześniejszego maila na adres farma@kwiatyimiut.pl.

 

 

Prowadzący: Łukasz Marcinkowski,  Danuta Horoszko, Radek Berent

Miejsce: Farma KWIATY&MIUT (ok. 25 km za Poznaniem)

 

 

 • 10.00 - 10.30 przywitanie
  Brak części w tej sekcji
 • 10.30 - 12.30 cięcie kwiatów i kondycjonowanie / ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 12.30 - 13.30 historia sztuki / wykład
  Brak części w tej sekcji
 • 13.30 - 15.00 WSPÓLNY OBIAD
  Brak części w tej sekcji
 • 15.00 - 16.00 kompozycja kwiatowa / pokaz
  Brak części w tej sekcji
 • 16.00 - 17.30 układanie bukietu w naczyniu / ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 17.30 - 18.30 żywe obrazy – aranżacja i fotografia / ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji

Nauczyciel

sekretariat

900 zł

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *