Kompozycja niderlandzka – Obfitość

9 godzin | 5 miejsc

27 sierpnia 2021

Poziom zaawansowania: 

Kurs jednodniowy: 27.08.2021 (piątek)

Zalecamy realizować po kursie: “Elementy kompozycji – kolor i kształt”

Zabierzemy Was do świata Mistrzów malarstwa niderlandzkiego, by przekazać idee martwych natur kwiatowych, a następnie wspólnie stworzymy żywe obrazy. Te zajęcia zainspirują Was do tworzenia kompozycji z letnich kwiatów. Danuta Horoszko zabierze nas w podróż w czasie, aby wyjaśnić tajniki historii sztuki ukryte w malarstwie kwiatowych martwych natur. Scenografia i atrybuty z tamtych czasów pozwolą nam na stworzenie żywych obrazów. Chcemy uwrażliwić Was na piękno kwiatów i nauczyć szacunku do używanego materiału roślinnego. Na każdym kursie pracujemy na aktualnych sezonowych kwiatach z naszej bio- farmy oraz od naszych najlepszych dostawców z Europy. Kompozycje tworzyć będziemy w mineralnej, całkowicie biodegradowalnej gąbce. 

Pamiętaj, że każdy kurs zaczyna się punktualnie, dlatego niezbędne jest wcześniejsze zaplanowanie dojazdu. Zabierz solidne buty i wygodne ubrania, żeby czuć się swobodnie. Przez cały dzień serwujemy do picia wodę, kawę i herbatę. Jeśli jesteś wegetarianinem – poinformuj nas o tym wcześniej, ponieważ na każdym kursie siadamy do wspólnego obiadu. 

Na każdego kursanta czeka wcześniej przygotowane samodzielne stanowisko pracy, komplet narzędzi, fartuch oraz konspekt z kursu. W trakcie przerw rozmawiamy o kwiatach i oprowadzamy po farmie.Pod koniec kursu uwieczniamy nasze prace na zdjęciach. Zajęcia kończymy wręczeniem certyfikatu udziału w naszym kursie i wspólną fotografią. Konspekty, pakiet startowy i aranżacje kwiatowe zabieracie ze sobą.

Prowadzący: Danuta Horoszko, Łukasz Marcinkowski, Radek Berent

Miejsce: Farma KWIATY&MIUT (30km od Poznania)

 • 10.00 - 10.30 przywitanie
  Brak części w tej sekcji
 • 10.30 - 12.30 cięcie i kondycjonowanie kwiatów/ ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 12.30 - 13.30 historia sztuki/ wykład
  Brak części w tej sekcji
 • 13.30 - 14.30 obiad
  Brak części w tej sekcji
 • 14.30 - 15.30 kompozycja kwiatowa/ pokaz
  Brak części w tej sekcji
 • 15.30 - 17.30 układanie kompozycji w gąbce bio/ ćwiczenia + korekta
  Brak części w tej sekcji
 • 17.30 - 18.30 żywe obrazy – aranżacja i fotografia/ ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 18:30 - 19:00 pożegnanie
  Brak części w tej sekcji

Nauczyciel

sekretariat

1 100 zł

Skomentuj