Elementy kompozycji – kolor i kształt

8 godzin | brak miejsc

24 września 2021

Poziom zaawansowania: 

Kurs jednodniowy: 24.09.2021 (piątek)

Pierwszy kurs z kategorii ABC, przygotowujący Cię do pracy z kwiatami. Ośmiogodzinne spotkanie, na którym poznasz zasady elementów kompozycji – przede wszystkim koloru i kształtu, ale także linii i faktury. 

Kolor to najsilniejszy element kwiatowych kompozycji. Daje nam on możliwość zmiany charakteru bukietu. Kwiaty tego samego gatunku, ale w innych kolorach będą inaczej oddziaływały na nasz zmysł wzroku. Ciepłe i zimne barwy miksowane razem mogą dać efekt cukierkowy lub wyrafinowany. Udowodnimy Wam, że monochromatyczne bukiety nie muszą być nudne. 

Kształt poszczególnych kwiatów, czy kwiatostanów, ich wielkość i zestawienie – dają nam informacje o dynamice aranżacji oraz jej harmonii. Jak nie przyćmić kwiatów zielenią? Z czego stworzyć tło? Podczas pokazów zobaczycie jak miksowanie kierunków i kształtów nadaje kompozycji naturalności.

Pamiętaj, że każdy kurs zaczyna się punktualnie, dlatego niezbędne jest wcześniejsze zaplanowanie dojazdu. Zabierz solidne buty i wygodne ubrania, żeby czuć się swobodnie. Przez cały dzień serwujemy do picia wodę, kawę i herbatę. Jeśli jesteś wegetarianinem – poinformuj nas o tym wcześniej, ponieważ na każdym kursie siadamy do wspólnego obiadu. 

Na każdego kursanta czeka wcześniej przygotowany konspekt z kursu. Zajęcia kończymy wręczeniem certyfikatu udziału w naszym kursie i wspólną fotografią. 

Prowadzący: Łukasz Marcinkowski, Radek Berent

Miejsce: Farma KWIATY&MIUT (30km od Poznania)

 • 10.00 - 10.30 powitanie
  Brak części w tej sekcji
 • 10:30 - 12.30 elementy kompozycji - kształt i linia/ wykład
  Brak części w tej sekcji
 • 12.30 - 13.30 teoria w praktyce/ ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 13.30 - 14.30 obiad
  Brak części w tej sekcji
 • 14.30 - 16.30 elementy kompozycji - kolor i faktura/ wykład
  Brak części w tej sekcji
 • 16.30 - 17.30 teoria w praktyce/ ćwiczenia
  Brak części w tej sekcji
 • 17.30 - 18.00 pożegnanie
  Brak części w tej sekcji

Nauczyciel

sekretariat

1 100 zł

Skomentuj